2022.5.19.

Az Olvasási hálózat vetélkedő díjátadó ünnepsége

Hétfőn, 2022. május 23-án, a Szabadkai Városi Könyvtár új olvasótermében 18.30 órai kezdettel díjátadó ünnepséget rendeznek azon szabadkai középiskolások számára, akik az elmúlt 2021/2022-es tanévben részt vettek az Olvasási hálózat elnevezésű tudás- és kreativitásfejlesztő vetélkedőn. Ezt a versenyt Horvátországban a Horvátországi Iskolai Könyvtárosok Hálózata szervezi meg, Szabadkán pedig a Szabadkai Városi Könyvtár bonyolítja le a Hrvatska Riječ Kiadóval együttműködve. A szervezők elismerő okleveleket és díjakat készítettek a szabadkai Svetozar Marković Gimnázium, a Politechnikai Iskola és az Egészségügyi Középiskola 19 diákja számára, akik horvát tannyelvű órákra járnak. A meghirdetett programmal, a városunk középiskolásait olvasásra ösztönző érdekes vetélkedő újabb évada zárul, amely egy háromszintű versenyen keresztül két kategóriában – online tudásfelmérő ill. multimediális munka – valósult meg. Az Olvasási hálózat vetélkedő témája az elmúlt tanévben A kortárs horvát írók hálózatában volt. A diákok Jerko Mihaljević (Putar i parizer), Marina Vujčić (Susjed) és Jurica Pavičić (Crvena voda) műveit olvasták el.