2022.11.4.

A Nem könnyű fiatalnak lenni! nemzeti kvíz eredményei

Sara Dulić, a györgyéni Vladimir Nazor Általános Iskola 7. osztályos tanulója és Martina Tikvicki, a szabadkai Matko Vuković Általános Iskola 6. osztályos tanulója nyerték a Nem könnyű fiatalnak lenni! elnevezésű nemzeti vetélkedőt Zágráb Város Könyvtárai szervezésében, míg Szabadkán és környékén a Szabadkai Városi Könyvtár huszadik alkalommal szervez meg. Ezt az információt a https://www.mhk.hr/kviz/ oldalon teszik közzé.
Mint a szabadkai nyertesek, Sara Dulić és Martina Tikvicki négynapos zágrábi kiránduláson vesznek részt, ennek keretében a záróeseményen és a vetélkedő nyilvános sorsokásán, amelyet 2022. november 15-én tartanak a Nemzeti és Egyetemi Könyvtárban. A Horvát Könyvhónap is ezzel a rendezvénnyel zárul.
A vetélkedőn való részvételhez a tanulóknak el kellett olvasniuk három ajánlott könyvet:
Elizabeta Končić Trlek: Pošta za Li
Zoran Pongrašić: Krive su seka i seka Ivana Šojat: Oblak čvoraka
és bizonyos online forrásokat is használniuk kell. E vetélkedőn keresztül a gyerekek sok mindent megtudhatnak a könyvekről és szerzőikről, a témákról, amelyekről írnak, a szereplőkről, míg a média és a hatalmas virtuális tér lehetőségeinek kihasználásával is hasznos és érdekes információkhoz jutottak.
A Szabadkai Városi Könyvtár vigaszdíjakat, könyveket adományoz a kvíz alábbi résztvevőinek:
1. Filip Ivković Ivandekić, Matko Vuković Általános Iskola, Szabadka
2. Pavao Piuković, Ivan Milutinović Általános Iskola, Szabadka