2023.4.6.

„A nyelv – nemzedékek kézfogása”

Az Anyanyelvápolók Szövetsége tisztelettel meghívja Önt a magyar nyelv hete rendezvénysorozatára.„A nyelv – nemzedékek kézfogása” gondolatkörben fogant események 57. alkalommal megvalósuló rendezvény keretein belül a Szabadkai Városi Könyvtárban 2023. április 13-án, 18 órától verses, zenés összeállítást hallhatnak Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából.

"Én vagyok itt” című verses, zenés összeállítást előadják: P. Kőműves Noémi színművész, Dudás Kálmán-díjas versmondó, Kormos Irén versmondó, Tóth Anita versmondó, Hajvert Ákos - Radnóti-díjas versmondó. Énekel Török Noémi Arany páva nagydíjas népdalénekes és zongorán játszik Szakács Zoltán – zongoraművész.

Az előadás arra törekszik, hogy bemutassa Petőfi Sándor több arcát a versein keresztül, hiszen, amikor Petőfi költészetéről beszélünk, nem csak a forradalmár emelkedik a sorok fölé. A szerelmes, a kritikus, az utazó, a hazáját romantikusan szerető költő képe rajzolódik meg a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének előadásában.