2023.5.8.

Az Olvasási hálózat vetélkedő országos szintje

A középiskolások Olvasási hálózat elnevezésű vetélkedőjének utolsó, országos szintű döntőjére 2023. május 12-én, pénteken kerül sor a Horvátorszégi Iskolakönyvtárak Hálózata szervezésében, amelyet Szabadkán a Szabadkai Városi Könyvtár a Hrvatskariječ KKI-vel együttműködve szervez meg.

Azon a napon, délben, Horvátország és Szabadka egész területéről 375, az országos szintre előírt pontszámot elérő középiskolás tölti ki az online tudáskvízt. Köztük a Svetozar Marković Gimnázium diákjai: Marko Cvijetić, Lucia Mamužić, Dominik Kujundžić, Ivan Huska, Ana Skenderović, Luka Mrkaljević és Petra Benčik, valamint az Egészségügyi Középiskola tanulói: Egon Ferković, Radmila Đukić, Marijana Čordarić, Iva Katić, Jana Mihajlović, Božana Vujačić és Uroš Ninić.

A 2022/2023-as tanévben megrendezett középiskolásoknak szóló Olvasási Hálózat elnevezésű verseny ezzel az online tudásfelmérővel zárul. Idei témája A sokféleség hálózatában volt.