2023.9.11.

Esszépályázati felhívás középiskolások részére

A Szabadkai Városi Könyvtár 2023-ban ünnepli, hogy 70 éve, azaz 1953-ban a Nemzeti Kaszinó épületébe költözött. A valamikori Nemzeti Kaszinó épülete a szabadkai Skenderović család százéves barokk kúriájának helyére épült neobarokk stílusban, Raichle J. Ferenc tervei alapján. A már 133 éve történelmet író Szabadkai Városi Könyvtár 70 éve él és lélegzik együtt Szabadka város gyöngyszemével, mely nagy jelentőségű kulturális emlékmű státuszt élvez.

A fennálló jubileum alkalmából intézményünk esszépályázatot hirdet a középiskolás diákok részére. Az érdeklődők 3-5 oldalas (minimum 6000, maximum 10 000 karakteres) elbeszélő, leíró vagy ismertető esszé írásával pályázhatnak.

Választható témakörök:

1. Városom könyvtára – az én könyvtáram (személyes, elbeszélő esszé);

2. A Nemzeti Kaszinó épülete az irodalomban (leíró esszé);

3. A 133 éve történelmet író Szabadkai Városi Könyvtár épülete (ismertető esszé).

Formai követelmények: Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret, 1,5-ös sorköz. A leíró illetve ismertető esszé végén a felhasznált irodalomjegyzék megjelenítése kötelező, mely minimum 3 nyomtatott szakirodalmat kell, hogy tartalmazzon a hivatkozási szabályokat követve.
A pályázatokat elektronikus formában, e-mailbencsatolt file-ban (doc, odt vagy pdf formátumban) kérjük beküldeni.

Az írás elején kérjük feltüntetni a következő adatokat:

- Az esszé írójának neve, osztálya, elérhetősége (e-mail vagy telefonszám)

- A kapcsolattartó mentor, tanár neve, elérhetősége (e-mail vagy telefonszám)

- Az iskola adatai.

A pályázó kizárólag saját szellemi tulajdonát képző eredeti írással pályázhat. Az érvényes pályázat feltétele a formai követelmények illetve a feltüntetett adatok megadásának tiszteletben tartása. Plagizálás fennállása esetén a beküldött írást érvénytelennek vesszük, illetve az esszépályázat pontos határideje után beérkezett írásokat nem áll módunkban elfogadni.

A dolgozatok beküldési határideje: 2023. október 6. (péntek)

A beküldési cím és minden további információ:

Pálfi Anita: anita.palfi95@gmail.com, Szabadkai Városi Könyvtár Helyismereti osztály

Eredményhirdetés:

2023. október 10. (kedd), a Szabadkai Városi Könyvtár születésnapi műsora, ahol a nyertes pályaművek felolvasásra kerülnek.

A beérkezett pályázatok közül a 3 díjazott írás bekerül a 70 éves jubileumi év a Szabadkai Városi Könyvtárban programsorozat alkalmából elkészített elektronikus katalógusba. Az eredményhirdetésre minden pályázót szívesen várunk, ahol a díjazottak ajándékkönyvben részesülnek.