2024.3.19.

Meghívó

A Szabadkai Városi Könyvtár nevében tisztelettel és szeretettel meghívjuk, hogy legyen vendégünk Kosztolányi Dezső születésének 139. évfordulója alkalmából megrendezendő ünnepségünkön 2024. március 26-án és 27-én.

2024. március 26-án,

17.00 órakor

a Szabadkai Városi Könyvtár katalógustermében:

Helytörténeti esték: A Kosztolányi-gyűjtemény kuriózumai – kiállítás.

A kiállítás szerzője: Bognár Irén, főkönyvtáros

18.00 órakor

a Szabadkai Városi Könyvtár régi olvasótermében:

Külön-leges-legszebb nyelv –  a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének előadása.

Előadják: Molnár Krekity Olga és Hajvert Ákos, Dudás Nikolett népdalénekes.
Zongorán kísér Brezovszki Edit és Brezovszki Márk.

2024. március 27-én,

10.00 órakor

a Szabadkai Városi Könyvtár régi olvasótermében:

Kosztolányi Dezső kettős fókuszban – rendhagyó irodalomóra középiskolásoknak.

Előadók: Csizmadia Edit magyartanár, helytörténész és Bíró-Balogh Tamás irodalomtörténész és író.

A rendhagyó órán kiemelt témaként jelenik meg egyrészt a költő szegedi kapcsolatainak ismertetése, másrészt az újabb Kosztolányi-kutatások és azok eredményei.

12.00 órakor

a Svetozar Marković Gimnázium előtti téren:

A Gimnazista elnevezésű bronzszobor, a Kosztolányi mellszobor és a gimnázium falán elhelyezett emléktábla megkoszorúzása.