21.8.2013.

Изложба “Благо суботичке библиотеке”

Градска библиотека се прикључује прослави Дана града изложбом “Благо суботичке библиотеке”, која се отвара 29. августа 2013. године (четвртак), са почетком у 19 часова у Изложбеној сали.

Повод за изложбу “Благо суботичке библиотеке” је потреба да публици представимо вредна дела познатих суботичких стваралаца која се чувају у фонду Градске библиотеке, а која публика ретко има прилику да види. Изложили смо претежно уља на платну дела следећих уметника: Густава Матковића, Беле Фаркаша, Михајла Дејановића, Имреа Шафрања, Арпада Г. Балажа, Јована Девића, Андраша Ханђе, Марка Вуковића, Шандора Олаха, Пала Петрика, Бошка Петровића, Јожефа Ача, Јелене Човић, Ангелине Мачковић, Ласла Силађија, Андрије Кулунчића и Радована Ждрала.

Ауторке изложбе су: Светлана Ждрња и Сања Васић, библиотекарке Градске библиотеке.

Изложба ће бити отворена до 16. септембра 2013. године.

Срдачно Вас очекујемо!