15.10.2013.

Распоред рада читаонице Градске библиотеке и културни програм за период од 14. до 20. октобра 2013. године

У понедељак, 14. октобра 2013. године, у Изложбеној сали Градске библиотеке, са почетком у 17 часова, отвориће се изложба слика Момчила Мацановића под називом: "Изложба једна слика". Организатор изложбе је студио Модерна. Истог дана са почетком у 19 часова, у читаоници Научног одељења, Друштво Русина у Суботици одржаће књижевно вече посвећено Марфеју Винају. Читаоница ће са корисницима радити до 18 часова.

У уторак, 15. октобра 2013. године, у 18 часова у читаоници Научног одељења Ева Хожа ће представити своју књигу „Мој позив: професор књижевности” у издању Издавачке куће „Елетјел“. Учесници књижевне вечери су Ева Хожа, Харгита Хорват Футо, Едит Катона, Валерија Девавари Беседеш и Валерија Агоштон Прибила. Читаоница ће са корисницима радити до 17:30 часова.

У среду, 16. октобра 2013. године у 19:30 часова у читаоници Научног одељења одржаће се промоција књиге „Брат у огледалу” Тамаша Т. Киша. Модератор вечери је Емеке Берењи. Гост вечери је директор Издавачке куће „Форум” Габор Вираг. Читаоница ће са корисницима радити до 18:30 часова.

У петак, 18. октобра 2013. године, са почетком у 15 часова, у читаоници Научног одељења почеће стручни скуп у оквиру XII Дана Балинта Вујкова- данa хрватске књиге и речи . Теме овогодишњег стручног скупа су: "Књижевност, језик и културна историја бачких Хрвата” (са посебним освртом на 100. годишњице рођења Алексе Кокића, Јозе Пашића и Антуна Карагића), “Балинт Вујков и усмена књижевност” и “Књижевност Хрвата у угарском Подунављу до 1918. године”. Двадесетак гостију предавача из Хрватске, Мађарске, Аустрије и Војводине окупиће се на овогодишњем стручном скупу. Читаоница научног одељења ће радити до 14 часова са корисницима. Стручни скуп ће бити настављен у истим просторијама 19. октобра 2013. године, у 9 часова.

У оквиру XII Дана Балинта Вујкова - данa хрватске књиге и речи, у петак, 18. октобра 2013. године, у 19 часова, у читаоници Научног одељења биће представљена књига „Панонизам хрватског песништва“ Горана Рема, Сање Јукић и Властимира Кусика. Учесници књижевне вечери биће споменути аутори као и уредник књиге, Мирко Ћурић, уз модератора Томислава Жигманова.

У суботу, 19. октобра 2013. године, читаоница Научног одељења неће радити са корисницима, због одржавања XII Дана Балинта Вујкова - данa хрватске књиге и речи.