25.3.2014.

Дани Костолањија 2014 28-29. март 2014.

Дводневна књижевна манифестација „Дани Костолањија” започеће 28. марта 2014. године, у 10 часова у читаоници Градске библиотеке Суботица такмичењем средњошколаца под називом „Загонетка Костолањи”. Учеснике ће поздравити Ева Хожа историчарка књижевности. Уредница такмичења је Дора Хичик. Чланови жирија су: Ева Хожа, Дора Хичик, Каталин Михаљи, Јудит Рафаи и Габор Вираг.

Резултати такмичења биће проглашени у 13.30 часова.

Научно саветовање на тему критичког издања дела Дежеа Костолањија одржаће се у суботу, 29. марта 2014. године, у читаоници Градске библиотеке са почетком у 10 часова. Госте ће поздравити Габор Вираг писац, директор Издавачке куће „Форум”, члан организационог одбора „Дани Костолањија”, Драган Роквић, директор Градске библиотеке Суботица и Тамаш Корхец, председник Националног већа мађарске националне мањине.

На скупу ће о следећим темама говорити: Михаљ Сегеди Масак: „Рецепција дела Костолањија у западној Европи и у Америци";

Андраш Вереш: „Рецепција дела Костолањија у светлу досад објављених критичких издања";

Илдико Јозан: „О Костолањијевој преписци";

Ева Шаркези: „Преглед издаваштва Костолањијеве збирке „Између четири зида” и његов пријем код публике".

Учесници манифестације ће положити венац на споменик и спомен таблу Дежеа Костолањија у 13 часова.