19.9.2011.

ЗАШТИТИМО ЗАВИЧАЈНИ БИБЛИОТЕЧКИ МАТЕРИЈАЛ

Позивамо суграђане и установе да нам се придруже у заштити свеколике завичајне библиотечке грађе.

Уколико поседујете библиотечки материјал везан на било који начин за наш град (за Суботицу и околину), ако Вам он није потребан - поклоните га завичајном одељењу Градске библиотеке. Ми ћемо даровани материјал стручно обрадити и учинити га свима доступним.
Имате књиге, новине или часописе, календаре, плакате, позивнице, каталоге, разгледнице, видео или било који други писани материјал везан за наш град - поклоните нам га. Ако имате материјал чији је аутор наш суграђанин, или темом везан за наш завичај; ако су издавач или штампар из Суботице - уступите нам га.

Од приспелог материјала за Дан Градске библиотеке, 13. октобра 2011. године сачинићемо изложбу и захвалити Вам се на даровима.

Библиотечки материјал можете доставити Завичајном одељењу Градске библиотеке, Цара Душана 2, сваког радног дана од 7.30 до 19.30 сати.

Велико Вам хвала,

Градска библиотека Суботица.