21.8.2015.

Почиње VIII Етно камп

У организацији Хрватске читаонице и логистичку потпору Градске библиотеке Суботица у понедељак, 24. августа почиње VIII. Етно камп на хрватском језику који ће трајати до 28. августа. Током ових пет дана ученици ће учити о својој прошлости, традицији и баштини Хрвата у Војводини кроз разне радионице које су различитог карактера (креативно – мануелна, тамбурашка, фолклорна, модеран плес, драмска, рецитаторска - водитељска, куварска, духовна, традиционално певање и друге). Камп ће бити одржан у дворишту жупе Светог Рока а у њему ће учествовати око стотину деце.

Последњег петог дана, у петак 28. августа с почетком у 18 часова деца ће већ традиционално припремити продајну изложбу својих радова као и завршну приредбу на којој ће показати шта су научила у кампу.