3.10.2011.

ПРОСЛАВА ДАНА ГРАДСКЕ БИБЛИОТЕКЕ – 13. ОКТОБАР

С циљем афирмисања читања као темеља подизања образовног и културног нивоа наших суграђана, у 121. годину свог постојања Градска библиотека у Суботици улази уз слоган „Дан библиотеке, месец књиге, још једна година читања“. У минулом периоду она је била у средишту многих културних збивања града, а програмом којим се ове године обележава рођендан поновно се истиче значај повећавања броја књига и читатеља, на добробит библиотеке и града.
У месецу који је пред нама грађани ће низом манифестација моћи изразити своју приврженост најстаријој установи културе, а библиотека ће им се одужити следећим погодностима које важе у периоду од 10. до 15. октобра те им поручује:

-постаните члан Градске библиотеке по акцијској цени од 400 динара. Чланарина важи 365 дана на свим одељењима и огранцима,

-књиге које сте задржали дуже од допуштеног времена вратите без плаћања надокнаде.

Програм обележавања Дана библиотеке:

Од 3. дo 7. октобра 2011. године, на платоу испред Градске библиотеке, у термину од 10 до 14 сати биће постављени штандови са новим и популарним књигама, сликовницама и часописима дечијег и позајмног одељења за одрасле. Грађанима ћемо том приликом представити и „Амерички кутак“ књигама најновије издавачке продукције на енглеском језику.
Од 3. до 31. октобра 2011. године, у сарадњи са ЈКП „Чистоћа и зеленило“, суботички глумци Бранислав Трифковић и Елвира Гал одиграће двадесетак еколошких представа на тему књиге и рециклаже.
12. октобар 2011. године

Огранак на Палићу
18,00 сати – Отварање изложбе радова насталих на Првој ликовној колонији на Палићу (организаторка колоније Ева Келч)
Амерички кутак
19,30 сати – Отварање изложбе „Амерички амбасадори“ (ауторка изложбе Ивона Војнић-Хајдук)

13. октобар 2011. године

Мала галерија Градске библиотеке
10,30 сати – Отварање изложбе „Књига. Али, другачија!“ (Аутори: Валериа Агостон Прибила и Миле Тасић)

Читаоница Градске библиотеке
11,00 сати – Свечана академија
У каталошкој соби биће представљен завичајни материјал поклоњен од суграђана, у оквиру акције „Заштитимо завичајни библиотечки материјал“ .