8.10.2015.

ПРОГРАМ ПРОСЛАВЕ 125. РОЂЕНДАНА БИБЛИОТЕКЕ

Градска библиотека Суботица ове године прославља 125 година свог постојања. Овај јубилеј најстарије установе културе у нашем граду биће обележен свечаном академијом која ће бити одржана у уторак, 13. октобра, са почетком у 10 часова.

Свечана академија у читаоници Градске библиотеке започеће отварањем изложбе „Суботичко грађанство и Библиотека с прелаза из XIX у XX век“. На академији ће традиционално бити проглашена и завичајна књига године.

После академије са почетком у 13 часова у атријуму Хотела Галерија, а у сарадњи са Политехничком средњом школом, биће приређен домино спектакл КЊИГОТРЕС. Рушењу домино ланца од књига претходиће краћи програм прилагођен младима, као и другим заитересованим суграђанима.

Сам програм обележавања 125. годишњице започеће у суботу, 10. октобра, у 10 часова на Дечјем одељењу Градске библиотеке дечјом рођенданском радионицом.

Градска библиотека Суботица у октобру има и неколико акција и погодности за све грађане. Од 12. до 17. октобра, осим 13. када због прославе Библиотека неће бити отворена за странке, грађани ће се моћи учланити у Градску библиотеку са 50 посто попуста, тј. по цени од 400 динара. Такође, у том раздобљу моћи ће да врате књиге које су задржали дуже од допуштеног без плаћања надокнаде. За средњошколце ове погодности важе током целог октобра.

Добро нам дошли!