4.11.2011.

Рекордан број учесника из Суботице у Квизу „Веселе замке“ Јосипа Ивковић и Андреј Киш путују за Загреб

Више од 250 суботичке деце учествовало је у Националном квизу за подстицање читања који организују Књижнице града Загреба а у Суботици га спроводи Градска библиотека. Ово је рекордан број учесника из Суботице у односу на претходне године.

Јосипа Ивковић, ученица VIII е разреда Основне школе „Иван Милутиновић" из Мале Босне и Андреј Киш, ученик VII б разреда Основне школе „Свети Сава" из Суботице добитници су главне награде, путовања на Сајам књига ИНТЕРЛИБЕР у Загреб на завршну свечаност и доделу награда која ће бити 10. новембра 2011.године.

Ова информација објављена је на интернетској страници Књижница града Загреба http://www.kgz.hr/default.aspx?id=2030, док су утешне награде извучене у Суботици. Добитници књига (а чега другог кад је то квиз за подстицање читања) су:

1. Јелена Дулић, VIII р. из ОШ „Матија Губец" Таванкут

2. Инес Пеић Тукуљац, V р. из ОШ „Матко Вуковић" Суботица

3. Елизабета Иванковић, VIII р. из ОШ „Иван Милутиновић" Суботица

4. Донна Каран, II р. из ОШ „Матко Вуковић" Суботица

5. Матиша Бонић, VII р. из ОШ „Свети Сава" Суботица

6. Марина Гал, I р. из ОШ „Иван Милутиновић" Мала Босна

7. Марина Стипанчевић, II р. из ОШ „Пионир" Стари Жедник

8. Роберт Милер, I р. из ОШ „Свети Сава" Суботица

9. Вања Вујковић Буквин, III р. из ОШ „Иван Милутиновић" Суботица

10. Валентина Тиквицки, VIII р. из ОШ „Иван Милутиновић" Мала Босна

11. Мартина Хорвацки, VII р. из ОШ „Владимир Назор" Ђурђин

12. Наташа Бенчик, IV р. из ОШ „Матија Губец" Таванкут

13. Катарина Ивковић Ивандекић, II р. из ОШ „Владимир Назор" Ђурђин

О Квизу смо већ више пута писали и верујем да већ све знате. Поновићемо само толико да је Национални квиз за подстицање читања ове године реализован под насловом „Веселе замке" у част 100 година од рођења Григора Витеза и први пут се спроводио он - лине испуњавањем упитника. Право учествовања су имали сви ученици од I до VIII разреда основне школе који наставу похађају на хрватском језику.

Верујем да сте уживали читајући дела Григора Витеза и решавајући питања. До неког новог квиза или конкурса дружите се и даље с књигом јер читање је, дефитинитивно потврђено, поново у моди!!!!