22.3.2016.

Дружење с писцем Иваном Баленовићем

Писац Иван Баленовић из Новог Сада биће гост Градске библиотеке Суботица у уторак, 22. марта 2016. године, и том приликом ће се сусрести с ученицима виших разреда основних школа из Суботице и околине те са средњошколцима који наставу похађају на хрватском језику. У истом дану биће одржана два сусрета у читаоници Градске библиотеке Суботица. Први сусрет ће бити у 12 часова, а други у 14 часова.

Иван Баленовић се у младости бавио новинском карикатуром, а највећи део радног века је провео као новинар и уредник издавачког сектора НИК „Дневник“ из Новог Сада. Дорађујући епопеју „Принц Хумораби од Плусопотамије“ двадесетак година, Иван Баленовић је исписао своје најзначајније дело. Смехом разоружати зло и утрти пут доброме лична је карта главних јунака у пустоловинама које сажимају историју целокупног људског рода. Године 2013. Иван Баленовић је добио награду за животно дело на подручју књижевности „Балинт Вујков дида“.