21.3.2016.

ПРОЛЕЋНА ИЗЛОЖБА

Позивамо Вас на отварање ПРОЛЕЋНЕ ИЗЛОЖБЕ у понедељак, 21. марта 2016. године, у 18 часова у Малу галерију Градске библиотеке Суботица.

Рихард Пастерко је рођен 1995. у Суботици. Од своје десете године је члан ликовне секције „Шандор Олах“ при Културном центру „Непкер“ у Суботици коју води професор Ђерђ Борош. Тренутно је студент друге године ликовног смера на катедри за педагогију „Ђула Јухас “ Универзитета у Сегедину. Жели да настави са студијем графичког дизајна. Технике којима се најрадије служи су традиционална и компјутерска графика, сликарство, монтажа и њихова пермутација. Награђиван је мноштвом домаћих и међународних признања, као што су наградe на изложби мале графике у Русији и eкс либрисa у Пољској, Новом Саду и Суботици, а награђиване су му графике у Мађарској и Бугарској.

Даница Поповић рођена је у Суботици 1994. године. Као основац је похађала школу цртања и музичку школу „Јуниор Мјузик Студио" након чега је уписала суботичку гимназију „Светозар Марковић“ у којој је током четвртог разреда била фотограф школског часописа Гимназија (Gymnasium). Студенткиња је треће године англистике на Филозофском факултету у Новом Саду, а како јој је ликовна уметност одувек била највећа љубав, 2015. године уписује и смер фотографије на Академији уметности у Новом Саду. На Академији је у класи професорке Оливере Марић Недић за цртање, а за фотографију у класи професорке Јелене Ковачевић Воргучин. Данас похађа оба факултета.

Огњен Тадић рођен је 1996. године у Суботици. Након основне школе уписује Средњу економску школу „Глобал“ где га у трећем разреду фотограф Василије Вујовић уводи у свет фотографије, те по окончању средњошколског образовања одлучује да упише смер фотографије на Академији уметности у Новом Саду. Након успешно положеног пријемног испита уписује се у класу менторке Јелене Ковачевић Вогоручин. Огњен каже да ће за њега фотографија увек бити једна од највећих прекретница у животу.