21.10.2016.

Представљање књиге Слободана Шнајдера „Доба мједи“

Срдачно вас позивамо на представљање књиге „Доба мједи“ књижевника Слободана Шнајдера које ће бити одржано у четвртак, 27. октобра 2016. године, у читаоници Градске библиотеке Суботица са почетком у 19 часова. Поред аутора о књизи ће говорити и уредник издавачке куће Тим Прес Хашим Бахтијари. Модератор вечери је директор Градске библиотеке Суботица Драган Роквић.

Истакнути хрватски драматург, књижевник и публициста, Слободан Шнајдер (Загреб, 1948.) дипломирао је филозофију и англистику на Филозофском факултету у Загребу. Био је суоснивач и дугогодишњи уредник позоришног часописа „Пролог”, колумниста дневника „Глас Славоније“, ријечког „Новог листа“, те чест сарадник Трећег програма Хрватског радија. Новеле, есеје и позоришне комаде објављује од 1966. За црну комедију „Енциклопедија изгубљеног времена“ добио је 2010. признање Краљевског позоришта Зетски дом са Цетиња. Добитник је Гавелине награде за драму и троструки добитник Држићеве награде, а 2011. је добио почасни докторат Универзитета за аудиовиозуалне уметности ЕСРА са седиштем у Скопју. Роман „Доба мједи“ донео му је регионалну награду „Меша Селимовић“ и награду „Радомир Константиновић“ која је додељена први пут на петогодишњицу смрти књижевника и филозофа Радомира Константиновића.

Добро нам дошли!