14.12.2016.

„Сведочанство тамбурашке писмености с почетка XX века - дигитализација”

Срдачно вас позивамо на свечано отварање изложбе „Сведочанство тамбурашке писмености с почетка XX века - дигитализација“ уз пригодни концерт Суботичког тамбурашког оркестра којеће бити одржано у уторак, 20. децембра 2016. године, у 17 часова у читаоници Градске библиотеке Суботица.

Овом манифестацијом обележићемо и јавности представити истоимени пројекат дигитализације збирке рукописних музикалија Александра Араницког из Радио Београда који је подржало Министарство културе и информисања Републике Србије, а реализовала суботичка библиотека. Збирку од 1400 тамбурашких композиција Градској библиотеци Суботица поклонио је Суботички тамбурашки оркестар са циљем трајног очувања, шире доступности и отвореног приступа овој изузетно богатој грађи.