6.1.2017.

Илустрација српске штампане књиге у XVIII веку

Срдачно вас позивамо на отварање изложбе „Илустрација српске штампане књиге у XVIII веку“ ауторке Сање Беђик које ће бити одржано у каталошкој соби Градске библиотеке Суботица у четвртак, 12. јануара 2017. године, у 18 сати.

Овом манифестацијом ће бити представљен део фонда српске штампане књиге XVIII века који се чува у депоу Градске библиотеке Суботица. Јавност ће, пре свега, бити упозната са визуелним уобличавањем књиге тог доба. Биће представљене дрворезне и бакрорезне графике које су радили домаћи и страни аутори. У том времену препознају се утицаји барока, рококоа и неокласицизма који су јасно видљиви у српској графици.

Циљ изложбе је да се публика упозна са културним наслеђем које баштини Градска библиотека Суботица.