20.4.2017.

Италијанско благо суботичке библиотеке

У понедељак, 24. априла, у каталошкој соби библиотеке биће поново постављена изложба „Стара италијанска књига”. Биће изложена издања из XVI и XVII века као и библиофилска италијанска издања штампарске продукције XVIII, XIX и XX века која се налазе у власништву Градске библиотеке Суботица. Ауторка изложбе је виша библиотекарка Ирен Богнар.
    У 17 часова ће у читаоници библиотеке уследити интердисциплинарни час „Од прве српске до последње италијанске краљице“ ученика ОШ „Матко Вуковић" из Суботице. Деца ће кроз музику, поезију, глуму и ликовну уметност приказати историјску, династијску и вековну повезаност Србије и Италије.