4.5.2017.

Прво место за Суботицу

Емануела Бошњак, ученица 2.ф разреда Гимназије „Светозар Марковић” из Суботице освојила је прво место на националномтакмичењу „Читањем до звезда” у категорији мултимедијалног рада које је завршено прошле недеље у Хрватској.

Након пилот пројекта прошле године, Градска библиотека Суботица се ове школске 2016/2017. године у сарадњи с Хрватским националним већем, прикључила спровођењу квиза знања и креативности „Читањем до звезда” у основним и средњим школама где се настава одвија на хрватском језику. У такмичењу средњошколаца учествовало је седам ученика Гимназије „Светозар Марковић”. Ана Вуковић је израдила мултимедијални рад, Петар Хуска, Даниел Кујунџић, Бранка Моравчић и Лука Темуновић су решавали тест знања док је Емануела Бошњак учествовала у обе категорије. За разлику од основношколског ниова, за средњошколце су такмичења била онлајн и истовремена за све учеснике како у Хрватској тако и у Суботици а резултати су остваривани индивидуално а не групно. Из теста знања суботички гимназијалци су се пласирали до другог, жупанијског нивоа док је у категорији мултимедијалног рада Емануела Бошњак бриљирали освојивши прво место с максималним бројем бодова израдивши фантастичан видео инспирисан књигом „Страдања младог Вертера” Јохана Волфганга фон Гетеа.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Хрватска мрежа школских библиотекара, а у Суботици га је спровела Градска библиотека Суботица у сарадњи с Хрватским националним већeм.