31.5.2017.

Предавање о фрањевцима у Суботици

Позивамо вас у петак у 19 часова у читаоницу Градске библиотеке на предавање „Фрањевци и Суботица од предтурских времена до 1717. године“ које ће одржати мр Бела Тонковић.

Овим предавањем наставља се програм обележавање 300. годишњице оснивања фрањевачке резиденције у Суботици. Организатори програма јубилеја су Фрањевачки самостан Суботица, Хрватски документацијско-истраживачки центар, Завод за културу војвођанских Хрвата и Градски музеј Суботица.

На тај дан читаоница ће примати кориснике до 18 часова.