7.11.2017.

Резултати Квиза „Читање не долази у питање”

Луција Вуков, ученица 6/4 разреда ОШ „Матко Вуковић” из Суботице и Јосипа Хорвацки, ученица 8.б разреда ОШ „Владимир Назор” из Ђурђина добитнице су главне награде у оквиру Националног квиза за подстицање читања названог „Читање не долази у питање” који организују Библиотеке града Загреба а у Суботици и околини га је спровела Градска библиотека Суботица. Ова информација је објављена на сајту Библиотека града Загребаhttp://www.kgz.hr/hr/knjiznice/gradska-knjiznica-odjel-za-djecu-i-mladez/projekti-6033/nacionalni-kviz-za-poticanje-citanja-1621/popis-pobjednika-2017-hrvatska-i-dijaspora/40665. Луција Вуков и Јосипа Хорвацки ће за награду боравити три дана у Загребу где ће између осталог присуствовати завршној приредби и јавном извлачењу награда у оквиру Квиза које ће бити одржано у среду, 15. новембра 2017. године у Националној и универзитетској библиотеци.

Током два месеца колико је трајао квиз око стотину деце основношколског узраста који наставу похађају на хрватском језику у Суботици, Малој Босни, Таванкуту и Ђурђину попунило је онлајн упитник на сајтуБиблиотека града Загреба. У решавању питања послужили су се следећим књигама и онлајн изворима: Маја Брајко Ливаковић „Милионери”, Тихомир Хорват „Мали ратник”, Сања Пилић „Пошаљи ми поруку” и онлајн енциклопедије и онлајн лексикон Лексикографског завода Мирослав Крлежа.

Градска библиотека Суботица доделила је утешне награде, књиге, следећимучесницима Квиза:

1. Петар Пећерић, 6/4, ОШ „Матко Вуковић” Суботица

2. Катарина Лулић, 5.е, ОШ „Иван Милутиновић” Мала Босна