19.4.2012.

Најава излета за учеснике Квиза “Читам и скитам”

Наградно бесплатно путовање за децу која су награђена у оквиру Квиза за подстицање читања “Читам и скитам”, биће организовано у среду, 25. априла 2012. године када ћемо путовати на изложбу “Свет диносауруса” у Специјални резерват природе “Засавица”. На отвореном простору деца ће имати прилике погледати 60 експоната диносауруса у природној величини, од којих је сваки реконструисан по последњим научним открићима немачког палеонтолошког истраживачког центра а под строгим надзором палеонтолошког музеја из Хановера. Планирана је и вожња бродом по резервату.
Полазак је у 8.00 сати са паркинга иза Отвореног универзитета а повратак око 19 сати. Са собом је потребно понети храну и воду за тај дан а све остале улазнице и програм је обезбедила Градска библиотека. У пратњи деце путоваће и 5 одраслих особа, запослених у библиотеци који говоре сва три службена језика нашег Града.