27.4.2018.

Национално такмичење „Читањем до звезда” за основце

Национално такмичење у знању и креативности „Читањем до звезда” с међународним учешћем за ученике основних школа биће одржано у петак, 4. маја 2018. године у Чаковцу, Хрватска. Поред бројних екипа из целе Хрватске на овом такмичењуучествоваће и ученице ОШ „Матко Вуковић” из Суботице у категорији квиза знања: Матеа Рудински, Леа Војнић Ђанин и Анамарија Кунтић док ће плакат представити Клаудија Каран. Ово је трећа година учешћа Суботице и наставе на хрватском језику у овом интересантном читалачком квизу.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Хрватска мрежа школских библиотекара, а у Суботици га је спровела Градска библиотека Суботица у сарадњи с Хрватским националним већeм.