12.7.2018.

СЕЋАЊЕ НА ЉУБАВ

Градска библиотекаСуботица и Издавчка кућа Kлио
позивају вас на представљање романа

СЕЋАЊЕ НА ЉУБАВ

Говоре:

Јицак Бар Јосеф аутор,
Ивана Димић књижевница и рецензент,
Драган Великић књижевник и
Зоран Хамовић главни уредник.

Субота, 21. jул 2018. у19часова
Огранак на Палићу

Јицак Бар Јосеф је рођен у Тел Авиву 1949. године. Дипломирао је на Хебрејском Универзитету у Јерусалиму на катедрама за јеврејску историју и позоришне студије, а магистрирао савремену књижевност. Радио је годинама као новинар у дневном листу “Једиот ахронот” а данас ради у Институту Гназим у Тел Авиву.

Објавио је девет књига – романа и приповетки и добитник је више признања од којих су најзначајнија Кугелова награда 1995. и Премијерова награда 2002. године.

Јицак Бар Јосеф: СЕЋАЊЕ НА ЉУБАВ

превела с хебрејског Душица Стојановић Чворић

Сећање на љубав је аутобиографски роман, топла и осећајна прича. Радња почиње смрћу пишчевог оца који је и сам био чувени књижевник Јошуа Бар-Јосиф. Његов, сада већ средовечан син, покушава да схвати свог оца, који је потекао из ултраортодоксне породице, али је раскинуо ту традицију и оставио своју супругу и децу због друге жене. Далек је, надмоћан, нарцисоидан и слаб на жене. Син га обожава и у исто време га се плаши, диви му се, али га се и гнуша. Исак Бар-Јосиф нам износи задивљујућу причу о овом компликованом односу, са умећем и креативношћу приповеда о уздржаности и обожавању, смеху и болу, разуму и осећајности – прича о дечаку из дечјег угла, о болном одрастању у човека који је остао разапет супротстављеним световима и осећањима која воде борбу у његовој души.