18.9.2018.

Започео Национални квиз за подстицање читања Библиотека града Загреба

Нова школска година и нови квизови за подстицање читања!!! Градска библиотека Суботица најављује национални квиз Библиотека града Загреба за ученике виших разреда основних школа у којима се настава одвија на хрватском језику. Наслов Квиза је „До баштине на крилима маште” а организован је уз Месец хрватске књиге који је посвећен културној баштини. Потребно је онлајн решити упитник који се налази на http://www.knjiznica.hr/kviz/ а у ту сврху послужити се следећим књигама и онлајн изворима:

1. Сњежана Бабић Вишњић: Андаутонац

2. Нена Лончар: Све о Еви

3. Мелита Рундек: Летачи сребрних крила

4. онлајн енциклопедије, онлајн лексикон Лексикографског завода Мирослав Крлежа и остали извори.

Рок за слање упитника је 26. 10. 2018.

И ове године суботичка библиотека осигураће 15 утешних и 2 главне награде- путовање у Загреб на завршну приредбу, извлачење награда и Сајам књига ИНТЕРЛИБЕР.