30.4.2019.

Државно такмичење „Читањем до звезда” за основце у Чаковцу

Ученице Основне школе „Матко Вуковић” из Суботице Матеа Рудински, Леа Војнић Ђанин, Катарина Иванковић Радаковић и Валентина Мачковић представљаће Суботицу на државном такмичењу квиза знања и креативности „Читањем до звезда” с међународним учешћем за ученике основних школа које ће у петак, 3. маја 2019. године бити одржано у Чаковцу, Република Хрватска. Ово је четврта година учешћа Суботице и наставе на хрватском језику у овом интересантном читалачком квизу који траје већ пуних десет година.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Хрватска мрежа школских библиотекара, а у Суботици га је спровела Градска библиотека Суботица у сарадњи с Хрватским националним већем.