10.12.2020.

Школски ниво „Мреже читања” за средњошколце

Први, школскиниво квиза знања и креативности „Мрежа читања” који за ученике средњих школа у Хрватској али и Суботици организује Хрватска мрежа школских библиотекара одржаће се онлајн, 11. децембра 2020. године с почетком у 12:00 часова. Као и претходних година квиз у Суботици спроводи Градска библиотека Суботица у суорганизацији с НИУ Хрватска ријеч а у њему учествују ученици Гимназије Светозар Марковић, Политехничке и Медицинске средње школе.

Овогодишњи квиз посвећен је теми „Књига, књижара, књижница” а на онлајн тесту знања ученици ће одговарати на питања из прве од укупно три одабране књиге, а то је дело Нине Џорџ: Мала књижара у Паризу. Истовремено биће оцењени и мултимедијалнирадови послати на исту тему.