27.1.2021.

Први ниво квиза „Читањем до звезда

Поштујући епидемиолошке мере заштите у петак, 29. јануара 2021. године биће одржан први, школски ниво квиза знања и креативности „Читањем до звезда” за ученике основних школа који наставу похађају на хрватском језику у Суботици и околини. Такмичење се одвија у две категорије- тест знања и плакат а победници школског квиза стичу право учешћа на наредном, међушколском нивоу које ће бити одржано у марту.

Организатор овог квиза за подстицање читања је Библиотекарско друштво Међимурске жупаније, а у Суботици га спроводи Градска библиотека Суботица у сарадњи с НИУ „Хрватска реч”.