25.5.2021.

Републичка смотра рецитатора

51. Републичка смотра рецитатора, под називом „Песниче народа мог”, биће одржана у онлајн формату, 28. и 29. маја 2021. године (петак и субота). Директан пренос моћи ће да се прати на Јутјуб каналу Центра за културу Ваљево.

Суботицу ће ове године представљати чак седамрецитатора.У категорији млађег узраста (од 1. до 4. разреда основне школе): Павао Хуска (Хрватска читаоница Суботица), Давид Ковач (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица) и Уна Матош (ОШ „Кизур Иштван” Суботица), у категорији средњег узраста (од 5. до 8. разреда основне школе) Ноеми Божић (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица), Марија Магдалена Хуска (Хрватска читаоница Суботица) и Вишња Вилов (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица) а у категорији старијег узраста (средњошколци) Нађа Меанџија (СКЦ „Свети Сава” Суботица).