5.11.2012.

Проглашени победници Националног квиза „Ове су књиге награђене, провери зашто“ у Суботици

Маријана Дулић из Ђурђина и Марко Грмић из Таванкута путују за Загреб

Више од 170 суботичке деце учествовало је у Националном квизу за подстицање читања који организују Књижнице града Загреба а у Суботици га спроводи Градска библиотека. Радујем се што сте се одазвали у оваком лепом броју посебно што сте читали књиге, што је и био циљ Квиза.

Маријана Дулић, ученица VI б разреда Основне школе „Владимир Назор“ из Ђурђина и Марко Грмић, ученик V а разреда Основне школе „Матија Губец“ из Таванкута добитници су главне награде, путовања на Сајам књига ИНТЕРЛИБЕР у Загреб на завршну свечаност и доделу награда, која ће бити следеће недеље у четвртак, 15. новембра.

Ова информација објављена је на веб порталу Књижница града Загреба http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621, док су утешне награде извучене у Суботици.

Добитници књига (а чега другог кад је квиз за подстицање читања) су:

1. Валентина Моравчић, VIII р. из ОШ „Матија Губец“ Таванкут

2. Марио Вујковић, VIII р. из ОШ „Матко Вуковић“ Суботица

3. Грго Иванковић, VI р. из ОШ „Иван Милутиновић“ Суботица

4. Инес Бајић, VII р. из ОШ „Матко Вуковић“ Суботица

5. Марија Иванковић, VIII р. из ОШ „Свети Сава“ Суботица

6. Мајда Стантић, VIII р. из ОШ „Иван Милутиновић“ Мала Босна

7. Татјана Пољаковић, VIII р. из ОШ „Пионир“ Стари Жедник

8. Јосипа Орачић, VIII р. из ОШ „Свети Сава“ Суботица

9. Марија Пиуковић, VIII р. из ОШ „Иван Милутиновић“ Суботица

10. Филип Скендеровић, VII р. из ОШ „Иван Милутиновић“ Мала Босна

11. Павле Хорвацки, VIII р. из ОШ „Владимир Назор“ Ђурђин

12. Антонија Рудић, VII р. из ОШ „Матија Губец“ Таванкут

13. Ана Дулић, VIII р. из ОШ „Владимир Назор“ Ђурђин

О Квизу смо већ више пута писали и верујем да већ све знате. Поновићемо само толико да је Национални квиз за подстицање читања ове године реализован под насловом „Ове су књиге награђене – провери зашто!“ и од прошле године се веома успешно спроводи он – лине испуњавањем упитника. Право учешћа су имали сви ученици од V до VIII разреда основне школе који наставу похађају на хрватском језику.

Верујем да сте уживали читајући понуђена награђена дела. До неког новог квиза или конкурса дружите се и даље с књигом јер читање је, дефитинитивно потврђено, поново у моди!!!!