11.4.2022.

Одличан успех суботичких рецитатора

Од 21 рецитатора из Суботице који су учествовали на 52. Покрајинској смотри рецитатора„Песниче народа мог”, одржаној у Сечњу од 8. до 10. априла 2022. године, чак њих 11 освојило је златне дипломе међу којима се њих петоро пласирало на наредни ниво такмичења, републичку смотру рецитатора која ће бити одржана у Ваљеву 13. и 14. маја 2022. године. Овај одлични успех суботичких рецитатора остварен је у три узрасне категорије: млађи узраст (ученици од 1. до 4. разреда основне школе), средњи узраст (ученици од 5. до 8. разреда основне школе) и старији узраст (средњошколци) у којима је укупно учествовало око 200 рецитатора. Тако је сваки дан шесточлани жири поделио од 26 до 29 златних диплома односно међу њима одредио по девет рецитатора за сваки узраст који настављају такмичење у Ваљеву.

Златне дипломе и пласман на републичку смотруосвојили су следећи суботички рецитатори:

у категорији млађег узраста:
Ренaта Јурчак (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)
Николија Миланко (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)

у категорији средњег узраста:
Ноеми Божић (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)
Вишња Вилов (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)

у категорији старијег узраста:
Хелена Савић (Гимназија „Светозар Марковић” Суботица)

Златне дипломе освојили су још и следећи суботички рецитатори:

у категорији млађег узраста:
Tеа Станковић (ОШ „Ђуро Салај” Суботица)

у категорији средњег узраста:
Павао Хуска (Хрватска читаоница Суботица)
Мила Попов (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)
Маријан Рукавина (Завод за културу војвођанских Хрвата Суботица)

у категорији старијег узраста:
Иван Хуска (Хрватска читаоница Суботица)
Барбара Пиуковић (Гимназија „Светозар Марковић” Суботица)

Овај одличан успех суботичких рецитатора је још значајнији ако се подсетимо да је, последње уживо такмичење и покрајинска смотра одржана 2019. године у Сечњу. Наредне, 2020. године због пандемије изостала су рецитаторска тамичења док је прошле, 2021. године смотра одржана онлајн.

Свима од срца честитамо!