9.5.2022.

Национални, последњи ниво квиза „Мрежа читања”

Након школског и регионалног, у петак, 13. маја 2022. године биће одржан последњи, национални ниво квиза „Мрежа читања” који организује Хрватска мрежа школских библиотекара а реализацију у Суботици спроводи Градска библиотека Суботица у сарадњи с НИУ „Хрватска реч”.

Тога дана у подне онлајн квизу знања приступиће 271 средњошколац из целе Хрватске и Суботице, који су остварили потребан бодовни праг за национални ниво. Међу њима су и Суботичани, ученици гимназије „Светозар Марковић”: Матија Ивковић Ивандекић, Марко Цвијетић, Ива Ивковић Ивандекић, Луција Ивковић Ивандекић, Михаела Дулић и Луциа Мамужић као и суботичке Медицинске школе: Јосипа Хорвацки, Божана Вујачић и Јана Михајловић.

Онлајн квизом знања биће завршено такмичење „Мрежа читања” за средњошколце које је ове школске 2021./2022. године имало тему „У мрежи савремених хрватских писаца” а ученици су у склопу пројекта читали следећа књижевна дела домаћих аутора: Јерко Михаљевић Путар и паризер, Марина Вујчић Сусјед те Јурица Павичић Црвена вода.