11.5.2022.

Ноћ музеја у Градској бублиотеци Суботица

Представљање Шеделове инкунабуле и изложбе „Европа је дело преводилаца – Душан Карпатски (Karpatský)1935–2017. и наши писци”

у Градској библиотеци Суботица

Ноћ музеја, 2022.

У оквиру манифестације Ноћ музеја дана 14.05.2022. године са почетком од 18.00 часова у Градској библиотеци Суботицаће уз пратеће, мултимедијалне програме бити приређене две изложбе.

Јавности ћемо представити најлепшу инкунабулу Градске библиотекеСуботице – Историју света Хартмана Шедела (штампана 1493.). Истовремено, у простору нове читаонице, јавност ће моћи да погледа изузетно занимљиву изложбу, посвећену књигама и преводилаштву, омаж Душану Карпатском, чешком историчару књижевности, филологу и истакнутом преводиоцу српске и хрватске књижевности. Свечано отварање ове изложбе, уз присуство еминентних гостију из Чешке, Хрватске и Србије, бићеуприличено 19.05.2022. са почетком у 12.00 часова у новој читаоници Градске библиотеке Суботице.

Овом приликом позивамо заинтересовану публику да посети изложбе Градске библиотеке Суботице у новој читаоници у Ноћи музеја, у суботу од 18.00 до 23.00 часова.

Срдачно вас очекујемо!