6.6.2022.

Добро остарити – Библиотерапијска група за пензионере у палићкој библиотеци

„Старење: процес и задатак заједно. Основна способност задржавања-ослобађања, прихватањепролазности. Нове врлине такође могу изаћи на видело: захвалност и дубина искуства могу се повећати,жеља за поседовањем може се смањити, захтеви се могу смањити, жеља за давањем може бити јача иможе се развити нова способност за љубав.” (Магдолна Морети – Атила Немет)

Библиотерапија је терапијска метода помоћу које преко уметничких дела крећемо на пут самоспознаје.И Ваше место је на радионицама које води библиотерапеута Емеке Берењи:ако сте старији од 60 година и занима Вас, како прихватити старење и физичке промене и искуства с губиткомкоја га прате;ако желите научити и научити и млађе генерације како сретно старити и које су вредности старости;ако се присетите својих искустава и ставите свој лични живот у нови оквир;ако желите пронаћи облик повезивања с промењивим укусима различитих генерација;ако желите задржити своју психичку свежину и ментално здравље.

Више о методи и осталим детаљима сазнајте у палићкој библиотеци 8. јуна у 16 сати.

Термини: средом, од 22. јуна до 24. августа од 16 сати.

Место: библиотека Палић