19.8.2022.

Започео 15. Етно-камп

У организацији Хрватске читаонице и у сарадњи са Градском библиотеком Суботица од 22. до 26. августа 2022. године биће одржан 15. Етнокамп у којем ће учествовати 115 деце и 60 волонтера. Као и претходних година, камп ће бити одржан у просторијама и дворишту ДСХВ-а, а планиран је и једнодневни излет у Таванкут на Етно салаш Балажевић. Током пет дана деца основношколског узраста учествоваће у четрнаест креативно-мануелних радионица у којима ће израђивати различите употребне предмете. Између осталог, овом приликом деца ће се упознати са везом, радиће са дрветом и сламом. Као и до сада посебна пажња биће посвећена очувању и заштити животне средине па ће поједине радионице бити организоване са рециклираним материјалима који ће поновно наћи своју употребу. Припремљене су и друге радионице и активности као драмска, куварска, рецитаторска, традиционално певање и плесна. Последњег петог дана, у петак, 26. августа 2022. године са почетком у 18 часова биће одржана завршна приредба и продајна изложба радова насталих у кампу на којој ће деца показати родитељима шта су све радила и научила у етно-кампу.