8.2.2023.

Ликовни конкурс - „Библиотека мог града – моја библиотека”

Градска библиотека Суботица 2023. године слави јубилеј, 70 година од усељења у њену садашњу зграду, у некадашњу Националну касину. Зграда је изграђена на месту стогодишње курије породице Скендеровић у необарокном стилу. Градска библиотека Суботица, која постоји 133 године, већ 70 година живи и дише заједно са овом зградом, једним од бисера Суботице и ужива статус културног споменика од великог значаја.

Поводом јубилеја Библиотека објављује ликовни конкурс за ученике основних школа на којем очекујемо ликовна остварења која приказују зграду Библиотеке и њене карактеристике, односно ликовне радове који дочаравају прве утиске приликом посете библиотеци или доживљај приликом читања прве или омиљене књиге. На конкурсу очекујемо ликовна дела на папиру у слободној техници, у боји или црно-бела, у А4 формату.

На позадини ликовног дела треба навести име и презиме, школу, разред и контакт адресу (телефон или имејл адреса), односно назив/наслов дела.

Узрасне групе:

- Основношколци од 1–4. разреда – прва група

- Основношколци од 5–8. разреда – друга група

Рок за предају ликовних радова:

Учесници на конкурсу своје радове могу предати током радног времена Библиотеке до четвртка, 6. априла 2023. године на Дечјем одељењу Градске библиотеке Суботица, односно поштом на адресу: Цара Душана 2, 24000 Суботица

Учесник конкурса може конкурисати искључиво својим оригиналним радом. Услов учешћа на конкурсу је да рад буде израђен у одговарајућем формату. Након истека наведеног рока, радове нисмо у могућности прихватити.

Проглашење резултата:

13. априла 2023.  године четвртак) у електронској форми на дату имејл адресу или телефоном. Победници  конкурса биће обавештени путем контакта који су навели у пријави.

Најбоља ликовна остварења која ће бити изабрана из пристиглих радова биће објављена у електронском јубиларном каталогу Градске библиотеке Суботица поводом серијала обележавања 70годишњег јубилеја.

Свечана додела награда ликовног конкурса биће 25. априла 2023. године када ће пристигли радови бити изложени. Срдачно очекујемо све учеснике конкурса на свечано проглашење резултата на којем ће моћи да преузму своју захвалницу. Аутори најбољих одабраних радова добиће поклон књиге.