22.2.2023.

Књижевни караван „Петефи“ 2023.

У среду, 22. марта 2023. године, од 19.00 часова, биће одржан Књижевни караван ,,Петефи"

Учесници: Иштван Кемењ, Имре Вирт, Миклош Ђерђ Сараз и Михаљ Дреш

Утоку разговора, биће речи о стваралачком опусу, новим остварењима, путовању као инспирацији и књижевним претходницима, те о Шандору Петефију коме ове године обележавамо 200. година од рођења.Такође тема ће бити књижевни класици и савременици, учествују три савремена писца: Миклош Ђерђ Сараз, носилац Књижевне награде „Јожеф Атила“ и Стипендије „Тереи“, Иштван Кемењ, носилац Књижевне награде „Јожеф Атила“ и Стипендије „Тереи“, односно Имре Вирт, писац, музеолог. Читање сегмената из књижевних дела пратиће Михаљ Дреш музичар, носилац Награде „Кошут“ и „Лист Ференц“.

Књижевни караван „Петефи“
Популарни серијал Књижевни караван полази по пети пут у организацији Културне агенције „Петефи“ која књижевност „везује“ изван граница Мађарске. Он наставља свој пут промовисања књижевности 2023. године под називом Књижевни караван „Петефи“ којим жели истаћи песника Шандора Петефија који је рођен пре 200 година, те сада обележавамо овај јубилеј.

Ове године ће се реализовати 5. турнеја Књижевног каравана „Петефи“, прва по реду, у Војводини, између 19-22. марта 2023. године и то у Новом Саду, Старом Бечеју, Сенти и Суботици.

Домаћин и модератор вечери је Ана Јухас књижевница.

ККП се реализује уз подршку Културне агенције „Петефи“.