8.5.2023.

Национални ниво квиза „Мрежа читања”

У петак, 12. маја 2023. године биће одржан последњи, национални ниво квиза „Мрежа читања” за ученике средњих школа који организује Хрватска мрежа школских библиотекара а у Суботици га спроводи Градска библиотека Суботица у сарадњи с НИУ „Хрватска реч”.

Тога дана у подне онлајн квизу знања приступиће 375 средњошколацa из целе Хрватске и Суботице, који су остварили потребан бодовни праг за национални ниво. Међу њима су и Суботичани, ученици гимназије „Светозар Марковић”: Марко Цвијетић, Луциа Мамужић, Доминик Кујунџић, Иван Хуска, Ана Скендеровић, Лука Мркаљевић и Петра Бенчик као и суботичке Медицинске школе: Егон Ферковић, Радмила Ђукић, Маријана Чордарић, Ива Катић, Јана Михајловић, Божана Вујачић и Урош Нинић.

Онлајн квизом знања биће завршено такмичење „Мрежа читања” за средњошколце које је ове школске 2022./2023. године имало тему „У мрежи различитости”.