23.2.2011.

Одржана Општинска смотра рецитатора

У среду,23. фебруара 2011. године, у Градској библиотеци у Суботици одржана је општинска смотра рецитатора.

На зонско такмичење из суботичке општине пласирали су се:

Млађи узраст (нижи разреди основне школе): Човић Сара, Димитров Никола, Крстић Јана, Милодановић Мирјана, Морача Александар, Прчић Милена, Садојевић Марко, Видаковић Сања и Вуковић Милица.

Средњи узраст (виши разреди основне школе): Фараго Ервин, Хорвацки Даворин, Јарамазовић Јосип, Јурић Сашка, Капор Лана, Раце Андреј, Синеш Јована, Толди Тимеа и Вереб Марија.

Старији узраст (средње школе): Анђелић Драгана, Копривица Јелена, Ковач Иван, Михајловић Игор, Миланковић Миљана, Планкош Михајло, Салајевич Виктор, Сарка Акош и Захорјански Роберт.

Најбољи рецитатори награђени су дипломом и пласирали су се на зонско такмичење које ће се одржати у понедељак, 7. 03. 2011. у Градској библиотеци у Суботици са почетком у 10.00 сати.

На општинској смотри наступило је 80-ак рецитатора на свим заступљеним језицима у нашој општини из основних и средњих школа те КУД-ова.

Организатори су Културно-просветна заједница и Градска библиотека у Суботици.

Чланови жирија:
САЊА МОРАВЧИЋ, глумица суботичког Народног позоришта
ВЕСНА КЉАЈИЋ РИСТОВИЋ, глумица суботичког Народног позоришта
АНДРЕА ЕРДЕЉ, глумица Позоришта Деже Костолањи.