1.2.2013.

Почео Квиз за подстицање читања ЧИТАМ и СКИТАМ посвећен браћи Грим

Шта је квиз за подстицање читања?

Квиз за подстицање читања је акција којом Градска библиотека жели књигу вратити младим читаоцима, а читаоце библиотеци и очекује масовнији одзив. Акција се спроводи пети пут на три службена језика Града Суботице: српском, мађарском и хрватском језику, у фебруару и марту на дечјем одељењу Градске библиотеке као и у свим градским и приградским огранцима.

Учесници програма

У квизу учествују ученици основних школа Града Суботице, чланови Градске библиотеке. Уколико неко није члан може то постати или обновити своје чланство током трајања квиза (фебруар и март) по промотивној цени од 300 динара.

Начин спровођења квиза

Градска библиотека се прикључила обележавању године Грима па је ове године Квиз посвећен браћи Грим и њиховом делу. Питања су иста за све узрасте. Још једна новина је увођење онлајн упитника који ће, верујемо, бити деци привлачнији. Учесници квиза треба да прочитају одређене књиге браће Грим и попунe онлајн упитник на сајту subiblioteka.rs. Рок за слање упитника је 31. 3.2013. године

Завршна свечаност и 100 НАГРАДА

Сви исправно попуњени упитници биће укључени у извлачење које ће бити организовано на завршној свечаности 2. априла 2013. године на Међународни дан дечје књиге. Сваки учесник квиза може освојити једну од 100 награда.

Квиз помаже деци (поново) да стекну читалачке навике, развија језичку културу, подстиче им машту, креативност и развој интелигенције уз савремени приступ књизи!

Књига деци – радост Библиотеци!

Особа за контакт:

Маријана Теноди, информаторка дечјег одељења