8.2.2023. Ликовни конкурс - „Библиотека мог града – моја библиотека”Градска библиотека Суботица 2023. године слави јубилеј, 70 година од усељења у садашњу зграду, у некадашњу Националну касину. Зграда је изграђена на месту стогодишње курије породице Скендеровић у необарокном стилу. Градска библиотека Суботица, која постоји већ 133 годинe, 70 година живи и дише заједно са овом зградом, једним од бисера Суботице и ужива статус културног споменика од великог значаја. Поводом јубилеја Библиотека објављује ликовни конкурс за ученике основних школа на којeм очекујемо ликовна остварења која приказују зграду Библиотеке и њене карактеристике, односно ликовне радове који дочаравају прве утиске приликом посете библиотеци или доживљај приликом читања прве или омиљене књиге. На конкурсу очекујемо ликовна дела на папиру у слободној техници, у боји или црно-бела, у А4 формату.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 44»