1.6.2014. Распоред рада читаонице и културни програм за период од 2. до 8. јуна 2014. годинеСрдачно Вас позивамо на промоцију „Летописа културног живота 1912 – 1915“, др Марије Циндори-Шинковић која ће се одржати у понедељак, 2. јуна 2014. године са почетком у 19 часова у читаоници Градске библиотеке Суботица. О књизи ће заједно са ауторком говорити научни саветник др Весна Матовић, директорка Института за књижевност и уметност у Београду, и др Александар Петров, професор Универзитета у Питсбургу (САД). Као специфична врста библиографије, књига „Летопис културног живота” чини научно обрађен хронолошки низ података из дневних листова „Политика” и „Правда” и пружа богату грађу из области књижевности, преводилачке књижевности, позоришта, ликовне уметности, музике и филма, и даје детаљан увид у културни и друштвени живот у првим деценијама ХХ века. Читаоница ће корисницима бити на располагању до 18.30 часова.