Preporučamo

Adam Johnson:
Sin gospodara siročadi

Sin gospodara siročadi
Ovaj zadivljujući roman, dobitnik Pulitzerove nagrade za književnost 2013., snažan je portret nadrealističnog svijeta Sjeverne Koreje, ali i jedan od najupečatljivijih dokumenata o snazi ljudskog postojanja – njegovoj borbi, otporu, smrti i ljubavi.
Sin Gospodara Siročadi nije obična knjiga, ona udara i boli tamo gdje istinske priče jedino i nastaju – u dubinama nas samih.

Jun Do odbačeni je sin nestale majke, talentirane pjevačice koju je oteo P’yongyang. Njegov je otac utjecajni upravitelj radnog logora za siročad. Već kao dječak otkriva opori okus moći. Obučen je da ne osjeća bol. Treniran je za borbu u mraku.
Viši državni dužnosnici ubrzo u dječaku prepoznaju odanost i izoštrene instinkte te tako počinje njegov uspon na hijerarhijskoj ljestvici.
Jun Do postaje profesionalni otmičar koji se mora boriti s promjenjivim pravilima, nasumičnim nasiljem i zapanjujućim zahtjevima korejskih vrhovnika ne bi li ostao živ. Stjeran do krajnjih granica koje ljudsko biće može podnijeti, Jun Do odvažno se upušta u izdajničku ulogu protivnika Kim Jong Ila kako bi spasio Sun Moon, ženu koju voli, legendarnu narodnu glumicu, „tako nevinu i čistu da i ne zna kako izgledaju oni koji gladuju”. Dokle god je njezino lice tetovirano na njegovim prsima, čini se da Jun Do ima snage za borbu. No što kada ti otrgnu ono najintimnije i najdublje? I je li uopće moguće otrgnuti misao koja te čini živim, čak i u smrti?
U ovom veličanstvenom književnom pothvatu, koji kritičari jednoglasno hvale, Adam Johnson ocrtava fascinantan prikaz svijeta preplavljenog glađu, korupcijom i okrutnošću, ali i ukradenim trenutcima prijateljstva, humanosti, ljepote i ljubavi.
 
Naslovnica Usluge Kontakt Radno vrijeme
O nama Vijesti Aktivnosti Posudbeni odjel za odrasle Dječji odjel Matična služba Znanstveni odjel Digitalna knjižnica Naša izdanja Zavičajna zbirka Stara i rijetka knjiga Bibliotečka mreža Dani Dezsőa Kosztolányija Književni KIŠobran Dani Balinta Vujkova Američki kutak Kviz „Čitam i skitam“