12.6.2013.

Ljeto u Knjižnici

Dragi sugrađani, ako želite istražiti, otkriti i razviti nove vještine i talente, upoznati i družiti se s ljudima sličnih interesiranja, onda je naša manifestacija „Ljeto u Knjižnici“ namijenjena upravo Vama. U želji da svoja vrata otvorimo djeci a i „malo starijoj“ djeci, pripremili smo šarolik izbor radionica.

Ukoliko želiš sudjelovati u kreativnim radionicama, steći nove prijatelje, igrati društvene igre, čitati zanimljive knjige, onda dođi na dječji odjel Gradske knjižnice svakog radnog dana od 10 do 12 sati. Sav potreban materijal naći ćeš u Knjižnici, a gotove radove nosiš kući. Radionice će voditi informatorice dječjeg odjela: Helena Omerović, Marijana Tenodi i Bernadica Ivanković na jezicima sredine. Cijena petodnevnih kreativnih radionica je 800 din. Svakog ponedjeljka počinje novi ciklus.

Ukoliko Vas privlači čudesni svijet fotografije priključite se foto radionici Gradske knjižnice koju će na srpskom jeziku voditi Svetlana Ždrnja, diplomirana slikarica i autorica radionice, a na mađarskom jeziku Laura Kozma, apsolventica Pedagoškog fakulteta „Juhász Gyula“ u Segedinu na smjeru crtanje i povijest umjetnosti. Radionice na srpskom jeziku će se održavati svakog ponedjeljka u 18 sati, a na mađarskom jeziku svakog ponedjeljka u 17 sati. Svaka radionica će biti tematska, i trajat će 2 sata. Cijena ciklusa radionice je 1000 din, a pojedinačne radionice 150 din. Za sudjelovanje u radionici potrebno je ponijeti fotoaparat.

Ukoliko voliš čitati knjige, stripove, bajke, priče... Ako pišeš ili se želiš oprobati u pisanju... Ako voliš slušati priče ili saznati kako se prave različite vrste priča... Naša radionica kreativnog pisanja M a š t a o n i c a namijenjena je upravo tebi. Svakog ponedjeljka od 19 sati u prostorijama Gradske knjižnice održavat će se maštaonica na hrvatskom jeziku, a nju će voditi Željka Zelić, diplomirana novinarka i prevoditeljica. Svakog utorka u 18 sati u prostorijama Gradske knjižnice očekivat ćemo klince i klinceze, a u 19 tinejdžere koji će Maštaonicu pohađati na srpskom jeziku. Maštaonicu na srpskom jeziku će voditi Marijana Vasilijević, dipl. pedagoginja i autorica radionica. Svakog četvrtka od 19 sati održavat će se Maštaonica na mađarskom jeziku koju će voditi Timea Biro, apsolventica na odsjeku hungarologije, Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Cijena ciklusa radionica je 500 din, a pojedinačna radionica je 100 din. Sav potreban materijal osigurat će Gradska knjižnica. Budući pisci i diplomirani čitatelji, čekamo Vas :)

Ako ste oduvijek htjeli naučiti praviti mozaik, slikati na tkanini, oblikovati novog Davida, ili samo razmazivati tempere po papiru, onda je naša Likovna radionica upravo namijenjena Vama. Kroz tehnike likovne umjetnosti na srpskom jeziku vodit će Vas Svetlana Ždrnja, diplomirana slikarica i autorica radionica, dok će radionice na mađarskom jeziku voditi Laura Kozma, apsolventica Pedagoškog fakulteta „Juhász Gyula“ u Segedinu na smjeru crtanje i povijest umjetnosti. Radionice će se održavati svake srijede od 19 sati u prostorijama Gradske knjižnice. Cijena ciklusa radionica je 2000 din, a možete plaćati i po radionici 250 din. Sav potreban materijal za radionice osigurat će Gradska knjižnica. Najbolje radove ćemo prikazati u našoj Izložbenoj dvorani.

Zašto kuci smeta čokolada, zašto maca prede, jesu li sve zmije otrovne? Odgovore na ova i slična pitanja dobit ćete ako dođete na naša predavanja o životinjama koja će se održavati svakog četvrtka od 19 sati na mađarskom jeziku, i svakog četvrtka od 20 sati na srpskom jeziku, a vodit će ih Goran Baki i Enisa Pašagić, diplomirani veterinari. Predavanja su namijenjena djeci, ali i malo starija djeca su dobrodošla.

Prijave za kreativne radionice za djecu se primaju svakog radnog dana na dječjem odjelu ili putem telefona 553-115.
Prijave za ostale radionice primamo na telefon: 063/11-60-941 ili putem E-maila: subiblioteka.info@gmail.com