21.8.2013.

Izložba “Blago subotičke knjižnice”

Gradska knjižnica Subotica se priključuje proslavi Dana grada izložbom “Blago subotičke knjižnice”, koja će biti otvorena 29. kolovoza 2013. godine (četvrtak), s početkom u 19 sati u Izložbenoj dvorani.

Povod za izložbu “Blago subotičke knjižnice” je potreba publici predstavitivrijednadjela poznatih subotičkih stvaratelja koja se čuvaju u fondu Gradske knjižnice Subotica, a koja publika rijetko ima prigodu vidjeti. Postavljena su poglavito ulja na platnu sljedećihumjetnika: Gustava Matkovića, Béle Farkasa, Mihajla Dejanovića, Imrea Sáfránya, Árpáda G. Balázsa, Jovana Devića, AndrásaHangye, Marka Vukovića, Sándora Oláha, Pála Petrika, Boška Petrovića, JózsefaÁcsa, Jelene Čović, Angeline Mačković, Lászla Szilágyija, Andrije Kulundžića i Radovana Ždrala.

Autorice izložbe su Svetlana Ždrnja i Sanja Vasić, knjižničarke Gradske knjižnice Subotica.

Izložba će biti otvorena do 16. rujna 2013. godine.

Srdačno Vas očekujemo!