13.9.2013.

PROČITAJ TRI DNEVNIKA I POBIJEDI!

Gradska knjižnica Subotica se svake godine uključuje u Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba s ciljem približavanja knjige mladim čitateljima. Kviz se provodi u okviru Mjeseca hrvatske knjige u knjižnicama za djecu i mladež diljem Hrvatske, a putem knjižnica, škola i kulturnih društava i za hrvatsku djecu u susjednim zemljama. U Subotici organizaciju Nacionalnog kviza provodi Gradska knjižnica Subotica u školama gdje se nastava realizira na hrvatskom jeziku.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja se ove godine provodi pod naslovom Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!". Pravo sudjelovanja u Kvizu imaju svi učenici od V. do VIII. razreda osnovne škole koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku. Potrebno je on-line riješiti upitnik koji se nalazi na http://www.knjiznica.hr/kviz/ a odnosi se na sljedeća djela:

1. Damir Mađarić: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu

2. Sanja Polak: Pobuna Pauline P.

3. Jeff Kinney: Gregov dnevnik – Rodrick rastura

Kviz se može po volji rješavati sve dok ga ne zaključiš i odlučiš poslati. Potrebno je dobro se pripremiti i ispunjavati ga pažljivo jer se kviz može poslati samo jedanput. Kviz se može poslati s bilo kojeg računala, no obavezno je navesti ime Gradske knjižnica Subotica kako bi se moglo sudjelovati u izvlačenju. Upitnici u kojima nije navedeno ime knjižnice neće biti uključeni u proces izvlačenja pobjednika.

Rok za slanje upitnika je 25. 10. 2013.

Svi točno popunjeni upitnici s navedenim nazivom Gradske knjižnice Subotica bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada 2013. u Hrvatskom centru za dječju knjigu u Zagrebu. Kao nagrada, dva učenika, sudionika Nacionalnog kviza u Subotici, putovat će u Zagreb na završnu svečanost i dodjelu nagrada koja se organizira 15. studenog 2013. godine, tijekom Sajma knjiga INTERLIBER u Zagrebu. Za ostale sudionike pripremit ćemo nekoliko utješnih nagrada.