5.10.2013.

Raspored rada čitaonice Gradske knjižnice Subotica i kulturni program za razdoblje od 7. do 13. listopada 2013. godine

Ove godine Gradska knjižnica Subotica slavi 123. rođendan.Tijekom slavljeničkoga tjedna, od 7. do 12. listopada (izuzev 11.listopada), članarina će iznositi svega 400 dinara i važit će 365 dana na svim odjelima i u svim ograncima.Također, u ovom razdoblju možete vratiti knjige koje ste zadržali dulje od dozvoljenog vremena, a mi Vam nećemo naplatiti zakasninu. Za srednjoškolce će navedene povoljnosti važiti tijekom cijelog listopada.

Povodom 130 godina od rođenja Franza Kafke u utorak, 8.listopada, u čitaonici Znanstvenog odjela s početkom 19,30 sati bit će prikazan film Orsona Wellesa „Proces”, rađen po istoimenom Kafkinom romanu. Čitaonica će s korisnicima raditi do 19 sati.

U četvrtak, 10. listopada, s početkom u 18 sati u čitaonici Znanstvenog odjela prof. dr. Branko Balj će predstaviti svoju novu knjigu „Neoliberalizam – reducirana praktična filozofija”. Pored autora o knjizi će govoriti i prof. dr. Željko Vučković, recenzent knjige. Čitaonica će s korisnicima raditi do 17 sati.

U petak, 11. listopada 2013. godine, Gradska knjižnica Subotica neće raditi s korisnicima. Istoga dana s početkom u 10 sati u kataloškoj sobi Znanstvenog odjela bit će otvorena izložba „Ovako je počelo" koju je priredio knjižničar Mile Tasić. Nakon toga u čitaonici Znanstvenog odjela bit će održana stručna konferencija „Direktni i indirektni partnerski odnosi knjižnica – novi vidovi komunikacije s korisnicima”. Nakon konferencije bit će proglašena zavičajna knjiga godine i nagrađeni najvjerniji čitatelji.

U subotu, 12. listopada 2013. godine, na Dječjem odjelu bit će održana Rođendanska radionica s početkom u 10 sati.