4.10.2013.

NATJEČAJ za izbor i imenovanje ravnatelja Gradske knjižnice Subotica

Temeljem članka 48. Zakona o radu (Službeni glasnik RS 24/2005) i članaka 23. i 24. Statuta Gradske knjižnice Subotica, članaka 35. i 36. Zakona o kulturi (Službeni glasnik RS 72/09) i članka 17. Zakona o bibliotečko-informacijskoj djelatnosti (Službeni glasnik RS br. 52/2012) i odluke Upravnog odbora Gradske knjižnice Subotica (na sjednici br. XII od 01.10.2013. godine) Upravni odbor Gradske knjižnice Subotica raspisuje

NATJEČAJ za izbor i imenovanje ravnatelja Gradske knjižnice Subotica

Uvjeti:

Osim općih uvjeta propisanih zakonom kandidat mora ispunjavati sljedeće posebne uvjete:

• da ima visoku stručnu spremu – VII. Stupanj stručne spreme (filozofski, filološki ili pravni fakultet)

• da ima najmanje 3 godine radnog iskustva u struci

• da ima položen stručni ispit iz knjižničarstva

• da je istaknuti stručnjak i poznavatelj kulture – izjava kandidata

• znanje srpskog, mađarskog i hrvatskog jezika – izjava kandidata

• da ima državljanstvo Republike Srbije

• da nije pod istragom i nije osuđivan pravomoćnom presudom za kaznena djela koja ga čine nedostojnim za obnašanje dužnosti ravnatelja

Uz prijavu kandidat treba podnijeti dokaze o ispunjavanju uvjeta natječaja, planirani program rada za mandatno razdoblje, svoj radno-profesionalni životopis (uključujući ovjereni preslik dokaza o potrebnoj stručnoj spremi, ovjereni dokaz o položenom stručnom ispitu, dokaz – potvrdu o potrebnom radnom stažu), uvjerenje o državljanstvu Republike Srbije, uvjerenje da nije osuđivan i da se protiv njega ne vodi kazneni postupak – ne starije od 6 mjeseci.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja Natječaja. Natječaj će biti objavljen u sljedećim novinama: Subotičke novine, Magyar Szó, Hrvatska riječ.

Prijave slati na adresu: Gradska knjižnica Subotica, Cara Dušana 2, s naznakom “za natječaj”

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati.

U Subotici: 01.10.2013.

Zamjenik predsjednika Upravnog odbora